Kategoriler
Backlink

Alexa Düşürme Teknikleri ve Alexa Backlink

Alex değerlerinin düşük olması kuşkusuz her webmaster ‘in en önemli istekleri arasındadır. Bunu bir çok webmaster çok kısa sürede düşürebilmektedir. Tekniklerine ve yöntemlerine hakimdir. Şimdi siz değerli ziyaretçilerimizle bu yazımızda alexa düşürme konusunda edindiğimiz tecrübeleri paylaşacağız. Bu tecrübeleri paylaşırken net sonuç alabileceğinizi garanti ederiz.

Alexa Nedir?

Öncelikle alexa terimini açıklamak istiyorum. Alexa; 1996 yılında kurulmuş olan ve belli başlı kriterleri baz alarak Dünyada kurulmuş tüm siteleri analiz eder ve bu sitelere bir sıralama değeri belirler. Genellikle tüm webmaster sektörünün site analizi yaparken ilk kullandığı araç alexa olmaktadır. Kesinlikle vermiş olduğu bilgiler %100 doğruluk oranına sahip değildir ama bu orana yakındır. Özellikle reklam verenler için çok ciddi bir kaynaktır.

Alexa düşürme teknikleri ve yöntemleri;

Web sayfanızın alexa konusunda iyileşmesini istiyorsanız kesinlikle ziyaretçiye hitap eden bir web sayfası oluşturmalısınız. Bunun yanı sıra sosyal medyayı aktif olarak kullanmalısınız. Özellikle webmaster forumlarında, bloglarında, gruplarında yapacağınız paylaşımlarla alexa değerinizi çok hızlı bir şekilde düşürebilirsiniz. Webmaster sektörünün alexayı hızlı bir şekilde düşürmesinin sebebi ise hemen hemen her webmaster da alexa toolbar olmasıdır. Alexa web sitenizin almış olduğu ziyaretçi sayısına, web sitenizde geçirmiş olduğu ortalama süreye ve gezinmiş olduğu sayfa sayısına çok önem verir. Özellikle web sitenize yapılan girişlerin direkt mi, arama motorundan mı ya da herhangi bir web sayfasından mı yapıldığını kontrol eder. Bununla alakalı süreçleri veritabanın da saklar ve bir kısmını tarafımıza raporlar.

Alexa Backlink;

Alexa backlink kavramı, alexa ‘nın görmüş olduğu bağlantılarla oluşmuştur. Web sayfamızın backlink kaynaklarından alexa botların görebildiğini paylaştığı bir özelliktir. Tüm backlink kaynaklarımızı göstermese de bir bölümünü veritabanına kayıt eder. Ücretsiz üyelerle ilk 5 backlink adresini paylaşır.

Değerli ziyaretçilerimiz, bu tür makaleler bir çok platformda paylaşılmıştır. Bu tekniklerin bir çoğunu siz değerli webmaster arkadaşlarımız denemiştir. Birilerinin paylaştığı deneyimlerinden kaçırdığı bazı bilgileri sizlere aktarmak istedik. Umarım faydası olmuştur. Kesinlikle ve kesinlikle okumanız gereken bir yazımızı daha önermek istiyorum siz değerli okurlarımıza. Sosyal medya kaynaklarının önemli olduğu günümüzde sizlerle sosyal medya kaynaklarından backlink alma yöntemlerini paylaştık. Bu makalemiz de de çok yeni bilgilere ve kaynaklara ulaşacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir