Kategoriler
Backlink

Backlink Calismasi Nedir Kisa Anlatim

 

Temel Backlink Çalışması

Başarılı ve uzun soluklu bir seo için vazgeçilmez olan backlinktir. Sitenize ne kadar çok backlink geliyorsa site bir o kadar başarılı bir sitedir. Backlink alan site başka siteler tarafından önerildiği anlamına gelmektedir. Sitenize gelen backlink başarılı iş yaptığınızın göstergesidir.

Kişilerin kendi sitelerin de sosyal medya hesaplarında, sözlükler de forumlarda paylaşılmasını sağlayarak site trafiğinizi arttıracaktır. Bu sayede Google daha üst sıralarda yer alabilirsiniz. Backlink çalışması aslında uzmanı tarafından yapılmadığında çok tehlikeli bir konudur. Kaliteli olduğu takdirde sitenizi ilerletirken yanlış yapıldığında sitenize zarar verecektir. Birçok siteye backlink veren çöp yığını olarak tabir edilen sitelerden backlink almamaya özen göstermelisiniz. Google tarafından yasaklanan sitelerden backlink almamalısınız. Ücretli olarak backlink paketi almayı tercih edebilirsiniz. Ücretli backlink alacağınızda yazı içeriği ve kategorisi kendi siteniz ile aynı tarz içeriklere sahip olan sitelerden backlink almanız daha faydalı olacaktır.

Güncel ve Kaliteli Sitelerden Backlink Almalısınız

Öncelikle güncel ve kaliteli yazılar üretmelisiniz daha sonra kişileri sitenize çekebilmek için sosyal medyadan yararlanabilirsiniz. Kaliteli forum ya da dizinlere kaydolabilirsiniz. Aldığınız backlink için kalitenizi artırmanın yanında güncel tutulan siteler daha rağbet görmektedir. Sitenize gelen backlink 3- 4ay içerinde siliniyorsa güncel veriler ekleyerek yeni backlink oluşturabilirsiniz. Backlink türevleri üçe ayrılmaktadır. Black, White ve gray. Bu backlink türevlerinden uygun olan white’dır. Black backlink ise yasal olamayan ve sitenize zarar verecek olan bir backlink çalışmasıdır. Daha kaliteli ve sitenizi yükseltecek olan backlink çalışmalarına özen göstermelisiniz. Forumlarda backlink verirken ya da başka bir siteye aynı türde yazı yazarak backlink verdiğiniz de site tarafından şikâyet edilebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir