Ana Sayfa / Backlink / Footer Backlink Nedir ?

Footer Backlink Nedir ?

Footer Backlink Nedir ?

Footer backlink sitenin alt kısımından ve bütün sayfalarından link alındığı için genelde bu isim verilmiştir.  Footer backlink en yararlı backlink yöntemidir. Footer backlink alanınızda alındığı zaman etkisini arttırmaktadır. Footer backlink alırken en çok dikkat edilmesi gereken 1 siteden backlink alırken sadece 1 backlink almış olmuyorsunuz sitenin Google indexli kaç sayfası bulunuyorsa bütün sayfalardan backlink aldığı için yüzlerce hatta binlerce backlinke sahip olabiliyorsunuz.

Footer backlink yararlı olduğu kadar zararlıdır da neden en yararlı backlink çeşidi aslında en zararlı backlink çeşididir. Buna açıklık getirmek gerekirse birden fazla şekilde bir çok siteden verirse Google siteden şüphelenip doğal olmayan bağlantı saptaması daha kolaydır bu yüzden belirli aralıklarda aşırıya kaçmadan ileriyi görererk footer backlink vermek gerekiyor. Footer backlink bir diğer zararıda kelime ihtiyacından fazla backlink sağladığında Google domaini tutarak ilerlemesine izin vermiyor böylelikle sıralamada gerilemesine sebep oluyor.

Footer backlink bir çok farklı link etiketi ile verilmektedir. Eğer backlink sağladığınız sitenin Google tarafından takip edilmesini istemiyorsanız nofollow takipsiz link etiketini kullanmanız gerekmektedir. Eğer backlink sağlanan sitenin Google tarfından takibini istiyorsanız dofollow link etiketini kullanarak link çıkışı yaparsınız. Footer backlinkte yaptığımız genel hatalardan biride <notext> metin olmayan bağlantılardır bunlara özenle dikkat etmeniz gerekir aksi taktirde <notext> link sayısı arttıkça anahtar kelime yoğunluğunu geçer siteniz çeviri sorunu ile karşılaşabilir.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Backlink Çalışması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir