Kategoriler
Backlink

Paravan Blog Niçin Tercih Edilir

 

Paravan Blog Niçin Tercih Edilir

Çok satışı olan etkin bir siteniz var geliri çok cezbedici lakin siteniz için Google arama yaptığınız da hiçbir sonuç bulamıyorsunuz.

Bu imaj zedelenmesi ve sitenizin iyi yönetilmediği anlamına gelmektedir. Şimdi öncelikle siteniz ile ilgilenmeli anahtar kelime araştırması yapmalı ve rakip analizi yaparak rakipleriniz neler yapmış onu öğrenmelisiniz.

Daha sonra siteniz için bir paravan blog hesabı açabilirsiniz. Blog ile haftalık ya da günlük yazılar paylaşarak insanları sitenize yönlendirebilirsiniz.

Ekibinizde bulunan bireylerden biri güncel olarak bloglarınızı kontrol etmelidir. Aynı zaman da postlarınız düzenli olarak yayınlanmaktadır. Blog postlarınız haftalık bir veya 2 defa olmak üzere yayın takvimi ayarlanarak yayınlanabilir.

Blog kullanırken özellikle popüler olan kullanıcısının fazla olduğu blog sitelerini tercih edebilirsiniz. İnsan akışı blog için çok önemlidir. Blog yazışınızı yazdıktan sonra sosyal medyalardan son postunuzun reklamını yaparak kullanıcı çekebilir, siteye yönlendirme yapabilirsiniz. Bu şekil de ziyaretçi trafiği artacaktır.

Postlar için en önemli olan gün ve saati olacaktır. Pazartesi ve cuma günleri saat 7 de yayınlayabilirsiniz. Çarşamba günü hafta ortasın da yeni hafta için beyin fırtınası yapabilirsiniz. Blog için önemli olan diğer konular anahtar kelime, taze içerik, bilinirlik olması, sosyal medya faktörü hep göz önünde bulundurulmalıdır.

Blog yazarken alıntı ve kopya içerikten uzak durmalısınız. Kopya içerik Google tarafından banlanmanıza neden olabilir. Ayrıca blog ya da sitenizin Google sıralamasın da geriye düşmesine neden olacaktır. Daha sağlıklı içerikler üreterek bloğunuzu güncel tutabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir