Kategoriler
SEO

Anti Seo Nedir ?

Anti seo nasıl yapılır ?

Anti seo genelde bir internet sitesine zararlı backlink veya aşırı backlink sağlanması ile yapılmaktadır. Anti seo sıralamada internet sitelerin rakip olarak gördükleri için bir birlerine uyguladığı zararlı çalışmalardır. Anti seo backlink çalışmalarının yanı sıra sunucu hataları ilede gözlenmektedir. Web siteye aşırı derece trafik gönderilmesinden kaynaklı sitenin kapalı kalması ve bunun süre olarak uzun sürmesine sebep olacak ve arama motorlarının siteye girip tarama yapamamasından dolayı dns hatalarına sebebiyet verecektir.

Anti Seo Nasıl Engellenir ?

Anti seo çalışmalarını engellemek zor ve işlevli bir çalışma gerekiyor ve sürekli olarak devam edilmesi siteniz için hayati tehlikelere sebibyet verebiliyor. Anti seo çalışmaları zararlı ve aşırı backlinkten kaynaklanıyor ise ara ara link takibi yaparak zararlı linkleri ayrıştırıp Google disavow aracı ile reddetmeniz gerekmektedir. Eğer sunucu kaynaklı bir anti seo çalışması söz konusu ise yüksek derece saldırı alıyorsunuz demektir bu yüzden korumalı sunucularda web sitenizi barındırmak sizin için en doğru karar olacaktır.

Anti seo nasıl anlaşılır ?

Anti seo çalışmaları zaten eğer sunucuya direk müdehale ile saldırı ile yapılıyorsa bunun farkında olursunuz sürekliliği olması halinde hemen saldırı korumalı bir sunucuya geçmeniz gerekir. Anti seo çalışmaları eğer aşırı ve zararlı backlink kullanılıyor ise Google web yöneticisi araçlarına giriş yapıp sol taraftaki arama trafiği kategorisinden sitenize bağlantılar sekmesini tıklayıp sitenize gönderilen bağlantıları görebilirsiniz bu şekilde anlaşılmaktadır. Anti seo sürekliliği var ise backlink sorgulama sitesinden backlink sorgulamaları gerçekliştirmek gerekmektedir.

Anti seo çalışması

Anti seo çalışması genelde h..klink çalışması yapanlar sağlamaktadır. Zararlı ve aşırı yüksek miktarlarda özellikle yabancı sitelerden anti seo çalışması yapıldığı için daha fazla zarar vermektedir.Anti seo çalışması yaptırmadan bir kez daha düşünmeniz gerekmektedir. Siz rakibinize anti seo çalışması uygulattığınız zaman rakiplerinizde sizlere anti seo çalışmaları uygulayacaktır bu yüzden önce iğneyi kendinize batırıp sonra çuvaldızı başkalarına batırmanın yollarını aramalısınız.

Anti Seo Çözümü

Anti seo çalışmasının çözümü yukardada açıkladığım gibi sitenize verilen aşırı ve zararlı bağlantıları belirleyip daha sonra Google webmasters tools hesabına girip Google disavow aracı ile linkleri reddetmekten başka bir çözümü bulunmamaktadır. Çünkü istem dışı eklenen backlinkler sayesinde sitenize bu zarar veren çalışmalar yapılmaktadır.

Anti Seo Nasıl Şikayet Edilir ?

Anti seo yapılmasını şikayet olarak maalesef bir yere bildiremiyorsunuz sadece kendiniz önleminizi alabilirsiniz. Anti seo çözümündede belirttiğim gibi siteniz için zarar veren bağlantıları bulup Google link reddetme aracı ile reddetmeniz gerekiyor bundan başka bir çözüm ve çare bulunmuyor bu yüzden de bu çalışmayı şikayet edeceğiniz bir bölüm bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir