Kategoriler
SEO

Google İlk Sayfada Çıkmak İçin 5 Önemli İpucu

 

Google ilk sayfada yer almak

Google ilk sayfada yer almak için web sayfamızı belli başlı kriterlere göre yapılandırmamız gerekmektedir. Bu kriterler arasında site tasarımından yapısına kadar, sosyal medya çalışmasından doğal bağlantılara kadar bir çok kaynak yer alır.

 

Hemen hemen her makalemizde google arama motorunun yenilenmesinden ve daha kaliteli hizmet verme sürecinde olduğundan bahsediyoruz. İçeriğini ve kendisini geliştiren, yenilikçi ve benzersiz olan kullanıcılara her zaman için değer veren ve vereceğini her seferinde açıklayan google bu konuda diğer arama motorları arasında benzersiz oluyor ve bunu hak ediyor. Kullanıcılarını her zaman için bilgilendiriyor. Bu bilgilendirmeler arasında yer alan en önemli maddelerden birisi de ”seo çalışmasında ilk sıra garantisi olmaz” metni oluyor. Kimse google ‘nin sahibi değildir. Bu sebeple kimse ilk sıra garantisi veremez. Kişiler müşterilerini dolandırmak amacıyla bu tür garantiler verirler.

Değerli okurlarımız ilk sayfaya gelmek için günümüzde ihtiyacınız olan tek şey içerik. İçeriğiniz ne kadar kuvvetli olursa ilk sayfaya gelme süreciniz o kadar kısa olur. Tabi sadece içerik yeterli olmayacaktır. Bu tür uygulamaların yanı sıra sosyal medya paylaşımlarına, kaliteli ve doğal backlink kaynaklarına sahip olmaya özen göstermelisiniz. Kısa sürede ilk sayfaya geldim kısa sürede düşer miyim gibi sorularla kafanızı karıştırmayı bırakabilirsiniz. Çünkü özgün içerik paylaşan, sosyal medyayı aktif kullanan ve doğal backlink kaynaklarına sahip olan web sitesi sahipleri google tarafından uzun süre kalıcı olarak ödüllendirilir.

 

Google arama motorunu anlamayan hiç kimse kolay kolay iyi konumlarda yer alamaz. Url yapınızdan title yani başlık kısmına, description yani açıklama kısmından anahtar kelime kısmına kadar bir çok kriteri nasıl yapılandırmanız gerektiğini bilmeniz çok önemlidir. Çünkü sizin hangi anachor text ile yükselmek istediğinizi google botları bu tür kodları okuyarak öğrenir.

Şimdi sizlere maddeler halinde yapmanız gerekenleri paylaşacağım. Bu maddeleri yerine getiren her web sitesi sahibi mükafatını en kısa sürede alacaktır.

Google ‘da yükselmek için;

1- Web sayfanızın içeriğini kullanıcıları web sayfanızda uzun süre vakit geçirmelerini sağlayacak şekilde hazırlayın.

2- Paylaştığınız içeriğin sosyal medya ağlarında reklamını yaparak bu tür platformlardan ziyaretçi çekin.

3- Title, description ve keyword kısımlarını google kriterlerine uygun bir biçimde hazırlayın.

4- Kaliteli ve doğal backlink kaynaklarına sahip olmaya özen gösterin. Bu kaynaklar için sosyal medya kaynaklarından backlink almak ve ücretsiz blog oluştura bilirsiniz. (Sitemizi Takip ederek aşamaları öğrenebilirsiniz. )

5- Web sayfanızda çeşitli kampanyalar ve yarışmalar düzenleyebilirsiniz.

Bu 5 maddenin ilk 4 ‘ü çok önemli ve kesinlikle yapmanız gerekenler arasında olmalı.

Değerli okurlarımız bu yazımızda sizlere web sayfanızın popüler olması, çeşitli kelimelerde ilk sayfada yer alması için bir kaç teknik paylaştık. Bu yazımız hakkında düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum kısmında bizlerle paylaşa bilirsiniz. Lütfen gerçekten konuyla alakalı ve özenli yorum yapınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir