Kategoriler
Webmaster

Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

 

Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Anahtar kelime analizine direk olarak SEO ile bağlantılı bir durum diyebiliriz. Sitenin başarılı olması için olmazsa olmazıdır. Bunu analiz etmek başlı başına bir yetenek diyebiliriz. Google Adwords üzerinden anahtar kelime analizi, bilinen belki bir numaralı yöntemlerdendir.

Anahtar kelime analizini çok iyi bir şekilde yapabilmek sizi yaptığınız işte kaliteli ve başarılı kılacaktır. Anahtar kelime analizini sizin gibi bu sektörde olan herkes yapmaktadır, yani herkes aynı analizi yapmaktadır. Bu durumda herkes aynı anahtar kelimeleri bulmuş ve kullanmış olup, iyi bir analiz yaptığınız mümkün gözükmeyecektir. Tabi ki anahtar kelime analizini hiçbir şekilde Google üzerinden yapmamak anlamına gelmiyor, bir bakıma rakiplerin önüne nasıl geçilebilir bunu geliştirmek gerekecektir.

Rakiplerin kullanmış olduğu anahtar kelimeleri sizde aynen kullanabilir, durumları eşitledikten sonra bir kıyaslama yapabilirsiniz. Rakiplerinizin kullandığı anahtar kelimeleri bir robotla da yazmanız mümkün,  sonrasında ise anahtar kelimelerin hacmini en çok hangisi aranmış gibi araştırma yaparak rakibinizin gözden kaçırdığı anahtar kelimeleri kullanarak öne geçebilirsiniz. Forumları kullanmanız, incelemenizde ayrıca bir nitelik kazandırabilir.

İnsanlar buralarda soru cevap şeklinde iletişimde olduğundan gerçek bir kelime analizi yapmanızda kaçınılmaz olacaktır. Bir başka yöntem vikipedidir, tabi anahtar kelimenizin vikipedi varsa bunu fırsata çevirerek görsellerdeki alt yazıları değerlendirebilirsiniz. Anahtar kelime analizi birçok farklı yöntemle mümkün olacaktır. Dikkatli, araştırmacı, pratik ve atik davrandığınızda rakiplerinizin önüne geçme şansınız yüksek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir