Kategoriler
Webmaster

Anti SEO Nedir ? Anti Seo Nasıl Yapılır ? Anti Seo Korunma Yöntemleri Nelerdir ?

Türkiye’nin SEO Gündemi bununla çalkalanıyor. Evet, Anti SEO…
Özellikle bu sene “SEO” kelimesindeki ciddi değişiklikler akıla birileri Anti SEO yapıp favori siteleri düşürüyor ve kendilerini üste mi çıkartıyorlar? sorusunu getirdi.
Peki bunlar doğru mu?
büyük favori bir siteyi, her yerde backlinki olan herkes tarafından girilen hem pagerankli hem hitleri yüksek hemde bu çeşit büyük firmaların sitesini düşürmek mümkün mü? Böyle bir şey mümkünse aslında SEO denilen şey bomboş bir şey mi? yoksa Türkiye’de SEO bitiyor, Anti SEO Kapışmalarımı başlıyor. Peki ya bu iddialar doğruysa yarın bir gün aynı şeyleri facebook gibi büyük sitelere yaparlarsa sorusu akıla geliyor.
Öncelikle Anti SEO yu tanımlayalım.
Anti SEO: Sizin yaptığınız SEO çalışmalarının hepsini boşa çıkartmak için yapılan girişimlerdir. Bunlar: sitenize kötü sitelerden bilerek backlink verilmesi ve çeşitli black hat seo tekniklerini dışardan sitenize uygulamak gibi girişimlerdir. Örneğin siz “SEO” kelimesinde 1. sayfadasınız. Sitenize Anti SEO çalışması yapılırsa düşersiniz. Anti SEO Çalışmasına Spamda denebilir. Google Spam a iyi bakmadığından ve kişinin sitesine yönelik bilinçli yapılan bir çalışma olduğu için buna Anti SEO adı verilmiştir.
Peki, Hacklink e önlem alamayan Google bunada mı önlem alamıyor?
Google gibi büyük bir arama motoru, nasıl oluyorda buna önlem alamıyor?
Google bu tip çalışmaları sizin yaptığınızı zannediyor ve size ceza veriyor. Hepimiz biliyoruz ki, Google insan değildir. Botlardan ibarettir. Bir çok farklı ip adresinde botları vardır ve bunlar siteleri tarar. Bu tip Hacklink ve Anti SEO çalışmalarını tespit etmesi çok zor. Google insan olsaydı o zaman bunlara izin vermezdi, önlem alabilirdi.
Fakat bu Google: Dünya’nın en iyi ve en büyük arama motoru yarın bir bakarsınız Panda gibi bir algoritma getirir ve bu tip şeylere önlem alır.
Aslında SEO denilen şeyde bir çeşit arama motorlarını kandırma aracıdır. Böylede tanımlanabilir fakat bu kandırmanın ileri ve yasal olmayan düzeyleri: Hacklink ve Anti SEO dur.
Arkadaşlar bu senenin gündemini ele alarak konuşayım, bir çok SEO hizmeti veren büyük sitenin Hacklink yaparak “SEO” kelimesinde avantaj elde ettiğini söylemiştim. Şimdi bir kez daha söylüyorum, “SEO” kelimesinde inanılmaz dolaplar dönüyor. Pek bu konulara girmek istemiyorum ama herşey ortada maalesef.
SEO Hizmeti veren siteler birbirini yiyor, hemde birbirlerini yiyen sitelerde Hacklink yapan siteler. Herkes birbirine Anti SEO Çalışması yapma yarışında, olur olmaz siteler 1. sayfada çok iyi konum elde ettiler, halende elde etmeye çalışıyorlar. Büyük SEO Firmaları, peki siz bunları yapıyorsanız millet size nasıl sitesini emanet edecekte çalışma yaptıracak bunuda kendinize sormanız gerekir. “SEO” kelimesinde hacklinksiz sitelerde vardır, fakat ilk sıralardaki siteler genelde Hacklink yaparak kendilerine avantaj sağlamaktadırlar. Ben bu işe ücretli “SEO” domainimle girdiğimde White Hat SEO dan vazgeçmeyerek “SEO” kelimesinde 1. sayfaya gireceğim ve herkeste bunu görecek.
Şimdi Gelelim işin can alıcı noktasına;
Anti SEO Çalışmalarını nasıl tersine çeviririm?

Anti SEO Çalışmalarını tersine çevirme noktaları:

1) Sitenize verilen backlinkleri sorgularsınız, örneğin SEOMOZ gibi siteler var backlink sorgulamak için. Bu sitelerden sitenize verilen text backlinkleri vb şeyleri görebilirsiniz.
2) Anti SEO Bloglar üzerinden yapılıyorsa, Anti SEO yapılan Bloglara tek tek hedef kelimemizden tekrar link verelim.
3) Anti SEO yapılan sayfaları şikayet etmek.
4) Anti SEO yapılan site sahibine mesaj atmak.
5) Sitenize Anti SEO çalışması yoğun olarak yapılıyorsa sizde yoğun olarak Sosyal İmleme yapmayı deneyin. Yapacak başka bir şey yoktur.
Kısacası bütün bu iddialar doğru, SEO’da bir Anti SEO Gerçeği var ve can yakmaya devam ediyor. Google’ın kendini en yakın zamanda geliştirmesi dileğimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir