Kategoriler
Webmaster

Anti SEO Saldırılarından Nasıl Korunulur?

Bildiğiniz üzere SEO‘nun bir de antisi vardır. Buna anti Seo denir.

Sanal alemde sitesi olan herkes sitesini bir yerlere getirme çabası içindedir. Bunun için beyin gücüyle birlikte parmaklarını da çalıştırır. Google algoritmalarının tepkimelerini ölçen gerçek seo danışmanlarının yardımıyla, onlardan edindiği bilgiler doğrultusunda, var gücüyle sitelerini yükselmek için hem emek hem de bunun yanında para harcarlar.

Bazen dolandırılırlar, bazen dolandırılmazlar.

Artık internetin insan hayatında, özellikle internet üzerinden ekmeğini kazanan biri için vazgeçilmez olduğu bir gerçektir. Bu yüzden, internet sitesinden gerek reklamlardan gerekse e-ticaret üzerinden yapılan satışlardan para kazananlar için siteleri onların ekmek teknesidir.  Tüm bu harcanan emekler zamana tabiidir.

Bu çaba ve gayretle gün olur insanlar bu denli çalışarak ve en önemlisi zamanlarını harcayarak sitelerini bir yerlere getirirler. Emin olun ki dünyanın artık en mutlu insanı odur. Ekmek yer ve yanında çalışanlara da yedirir. İşin bu boyutu çok güzel değil mi ? Kulağa ne kadar hoş geliyor emeğinin karşılığı alan bir insanın hikayesi.

 

Fakat kul hakkı nedir bilmeyen, emek hırsızlığı yaparak  insan emeği hiçe sayanlar anti Seo dedilen bu uygulamayı yapmaya uğraşırlar bu da yetmezmiş gibi dos saldırısında bulunulurlar. Tüm bunlar niçin yapılıyor dersiniz ? Tabi ki sıralamadan düşürmek için alın teriyle getirilmiş bir siteyi düşürmek için !  Çünkü siz ne zaman başarılı bir iş yaparsanız, kendi başarısızlıklarını örtmeye çalışanlar sizin başarınızdan çalacaktır.

Google son zamanlarda bu haksızca yapılan anti SEO çalışmalarını site sahiplerinin de yardımıyla manüple edebilmek ve etkisiz hale getirebilmek için disallow adlı bir araç geliştirse de tabi ki bu yöntem bazı şeyler için etkili olmayacaktır.  Sitenize verilen sizin bilginiz dışındaki bağlantıları evet bu araçla engellemeniz mümkün fakat çok nadir olarak bu etik dışı yöntem kullanılmaktadır.

Antiseo’dan etkilenmemek mümkün değildir. Site mutlaka etkilenecektir. Fakat bu etkilenme seviyesini en aza indirmek için de bir kaç ufak yapılacak analizler ve çalışmalar gereklidir. Şüphelendiğiniz bir durumda ilk olarak opensiteexplorer.org – ahrefs.com – seoprofiler.com gibi analiz sitelerinden sitenizin durumunu kontrol etmelisiniz. İlk olarak analiz sitelerinin Anchor text ( hedef kelime ) sekmesinden gelen bağlantılardaki kelimelere bakmalısınız. Ahlaksızca kelimeler görüyorsanız o bölümde rakipleriniz aleyhinizde boş durmamız ve antiseoya maruz kalmışsınız demektir. Anti bir şekilde sizi sıralamanızdan düşürmek için yapılan bu tür çalışmaları bir şekilde manüple edebilirsiniz. Çalışmalarımız sonucunda edindiğimiz tecrübeler gösteriyor ki ;  o da link alınan bu siteleri tespit ettikten sonra sizin kendi hedef kelimenizde teker teker o sitelerden link almak genel olarak oto onaylı olduğu için Admin onayı gerektirmeyen, bu yüzden kendi hedef kelimenize yaptığınız çalışmalar en kısa sürede etkisini gösterecektir. Unutmadan söyleyelim. Anti SEO’nun yasal yaptırımları olabilmektedir. Bu konuda videolu sohbetimizi izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir