Kategoriler
Webmaster

Domain Authority (Alanadı Değeri) Nedir?

 

Domain Authority (Alanadı Değeri) Bir diğer anlamları: Site saygınlığı, site otoritesi, alanadı kalitesinin yükselmesinin yararı nedir?

Bir önceki yazımızda Page Authority (Sayfa Değeri) kuralını, faktörünü, kavramını gözardı etmesini açıklamıştım. Bu yazının içerisinde birbirine yakın bir diğer kavramı göreceksiniz. Bu kavramın adıda yukarıda yazdığım gibi ALANADI Değeri (Domain Authority) bu kavramın ne olduğunu tanımlayalım:

Alanadı değerinizin yüksek olmasıyla web sitenizin Title (Başlık) bölümüne çok rekabetli bir anahtar kelimeyi bile yazsanız Alanadı değeriniz 70/80/90 değerlerinin üzerindeyse web sitenizin başlığına yazdığınız rekabetli anahtar kelimede sayfanızın anasayfası ön sıralarda mutlaka listelenecektir. Değerlendirmeler 1’den 100’e kadar yapılır. (1/100) Bu kural ile Pagerank (Sayfa Puanı) denen kavram tarihin tozlu raflarında yerini aldı. Artık web site alışveriş pazarlarında bu değere fazlasıyla önem veriliyor. Pagerank değerinizin 6/7 olması bir anlam ifade etmiyor. Pagerank tamamen imaj amaçlı ve eğer bir firmaysanız firmanızı güvenli göstermek için yapılabilir.

Özet olarak: Alanadı değerinizin yüksek bir değer olması web sitenizin anasayfasının yüksek rekabetli kelimelerde bile iyi pozisyonlarda listeleneceğini gösterir. Bu da internet pazarında ciddi bir avantaj yakaladığınızı gösterir. Web siteniz tabiri caizse altındır, gireceğiniz her sektörde liderliğe oynama şansınız bulunur. Örneğin wix veya N11 web siteleri E-Ticaret sektöründen vazgeçip başka sektöre girerlerse o sektörüde domine edebilirler, çünkü Alanadı Değeri (Domain Authority Value) yüksektir.

Da Pa Sorgulamak için güvenilir bir adres olan zeotools.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir