Kategoriler
Webmaster

Tek Alınan Backlink’in Önemi (Backlinkte Doğallık)

 

Tek Alınan Backlink’in Önemi (Backlinkte Doğallık)

Bir çok platformlarda tanıtım yapıyoruz ve bu sitelerden backlink alıyoruz. Peki hiç düşündünüz mü? Backlink alırken doğal olmak gerekmez mi? tanıtım yazınızda bile 10 tane link veren kişiler, danışmanlığını yaptığınız siteyi veya kendi sitenizi zarara uğrattığınızın farkındamısınız?
öyle makaleler yayınlıyoruz ki, SEOMOZ tarzında. Kimsenin kafasında soru işareti kalsın istemiyoruz. Aşağıda yazılan makalemizde backlinkte doğallık konusunda bilgiler verilmektedir.

Backlinkte doğallık neden önemlidir?

Backlinkte doğallık önemli bir noktadır.
Özellikle tek alınan backlink doğallık konusunda en önemli kuraldır.
Bir çok forum tanıtımında görüyoruz ve açılan konularda 10-15 tane anahtar kelimeye link veriliyor. Bu çok yanlış bir yöntemdir.
Her zaman şunu tavsiye ediyoruz, en az 1, en çok 3 anahtar kelimeyi linklendirin.

Tek alınan backlink etkilimidir?

Tek alınan backlink 1 sayfada 10 tane alınan hedef kelimeden çok daha iyidir ve etkilidir. Bu yüzden tanıtım yaparken bunu uygulamanızı öneriyoruz.

Google gözünden bakacak olursak :
Google tek alınan backlinki doğal olarak daha faydalı görür. Çünkü şu açıdan bakmak gerekiyor, ben bir siteyi beğeniyorsam 10 tane link vermem. 1 tane link paylaşırım. Paylaştığım link ise o sitenin alt sayfası olur. Anasayfası olmaz. Çünkü bu sitenin içeriği faydalıdır. Bu yüzden bu siteyi tavsiye ederim. İşte Google’ın mantığıda bu şekildedir.

Tanıtım yazılarında tek alınan Backlinkin çok faydası vardır.

Örnek Tanıtım Yazısı:

SEOENGINE ile Sürekli Güncel SEO Makaleleri, SEO’yu çok çabuk öğrenmek isteyenler için çok büyük bir kaynak! Sizde SEOENGINE’yi tercih edin ve SEO konusunda kafanıza takılanları, bilmediklerinizi anında öğrenin!

Burada SEO kelimesine link ekledim ve bunu çeşitli platformlarda, forumlarda vb. yazdığımda bu şekilde yazıyorum. Sizde tanıtım yazılarınızı bu şekilde yazdığınızda kesinlikle fayda sağlayacak. Google’da kelime bazlı yükselişiniz başlayacaktır.

Siz backlinkte ne kadar doğal olursanız o kadar etkili ve kalıcı yükselmeyi yakalarsınız. Doğallığı backlinktede olsa hiç bir zaman kaybetmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir