WordPress Tema Seçimi

Blog-Image-002

Bir site için sadece bir tema bazen yeterli gelmemektedir. Farklı temalar ile zengin bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Özel günlere özelleştirilmiş temalar ya da farklı konsept temaları ile sitenizi görsel olarak zenginleştirebilirsiniz.

Özelikte wordpress te birçok tema mevcuttur. İlk olarak tema seçerken nasıl bir site kurmak istediğinizi planlamanız gerekmektedir. Aynı zaman da mevcut sitenizin temasını değiştirecekseniz de sitenizin ihtiyacı doğrultusun da yeni tema seçebilirsiniz.

Eğer php ya da css bilgileriniz mevcut ise temanız üzerinde farklı değişikleri siz yapabilirsiniz. Temanın güncelleme sıklığına dikkat ederek size sağladığı destekleri de dikkate alarak temanızı seçmelisiniz. İsterseniz ücretsiz olan ister ücretli temalardan sitenize uygun olanı seçebilirsiniz.

Sektöre Göre Tema Rengi Seçimi

Site için ilk seçilen tema her zaman önemlidir. Aşırı renkli ve yoğun renkler gözleri yorduğundan dolayı ziyaretçilerinizin sitenizden çıkmasına neden olmaktadır. Birçok firma gibi pastel tonlara ya da siyah, beyaz asaletinden yararlanabilirsiniz. Kırmızı renk ile de sitenize canlılık katabilirsiniz. Doğa ve sağlık ile ilgili sitelerde mavi, yeşil ve beyaz tonlar daha çok tercih edilmektedir. Temalarınızı seçerken konunuzu da dikkate almaya özen göstermelisiniz. Örneğin bir ayakkabı firmasının daha çok slader’a ihtiyacı vardır ve görsel olarak zengin tema olmalıdır. Bir edebiyat ile ilgili bir site ise yazının daha olduğu akıcı bir site olmalıdır. Haber sitelerin de ise özelikle kayan haber sladerları tercih edilebilmektedir. Farklı konular da temalar için rakip analizleri yaparak firmalar ve rakipleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.